Boy Uzatma İğnesi Nedir? Büyüme Hormonu Tedavisi Tüm Detayları

Boy uzatma iğnesi son dönemlerde boy kısalığından şikayetçi olan kişiler tarafından oldukça popüler bir araştırma konusu. Her ne kadar bu şikayetten dolayı boy uzatma yöntemleri ve egzersizleri de araştırılıyor olsa da, büyüme hormonu tedavisini tercih etmeyi düşünen kişi sayısı da epey fazla.

Bu yazımızda Boy uzatma iğnesi nedir? Boy uzatma iğnesi fiyatı ne kadardır? vb. birçok sorunuza detaylı cevaplar vermeye çalışacağız.

Türkiye’nin En İyi Boy Uzatma Eğitimini HEMEN İNCELE!

Boy Uzatma İğnesi Nedir?

 #  Boy uzatma ilacı, büyüme hormonu tedavisi olarak da geçen bu tedavi yönteminde adından da anlaşılacağı üzere iğne tedavisi ile boyu uzatmak amaçlanır.

Oldukça yaygın kullanılır ve doktor kontrolü altında gerçekleştiği için sorunsuz bir şekilde tüm süreç başarıyla gerçekleşir.

Büyüme hormonu eksikliği yaşayan kişiler için elzem bir tedavi yöntemidir.

Vücudumuzdaki organların haberleşmesi ve hücrelerin iletişimini sağlayan, düzenleyen aracılara hormon denir. İşte bu hormonun eksikliği söz konusu olduğunda haliyle vücut gelişim açısından bir sorunla karşı karşıya kalıyor.

 Önemli:  Yüzlerce kişinin ameliyatsız bir şekilde boyunu uzatmasına yardımcı olduğumuz Boy Uzatma Yöntemleri | En İyi +10 Teknik adlı yazımıza göz atmanızı şiddetle öneririm. Egzersizlerden ve kürlerden de bahsedilen inanılmaz detaylı bir rehberdir.

Boy uzatma iğnesi tek kullanımlık, tek seanslık bir tedavi yöntemi değildir.

Çünkü:

Tıpkı vitamin eksikliğinde nasıl haftalarca takviye almanız gerekiyorsa, aynısı bu hormonun dengelenmesi için de geçerli. Devamlılık göz ardı edilmeden düzenli bir şekilde tedaviye devam edilmelidir.

Büyüme hormonu iğnesinde alınan doz kişinin kilo, boy, yaş, endeksine göre farklılık gösterir. Tedavinin ağır bir yanı yoktur ve bu tedavi sürecinde kişi günlük hayatını normal bir şekilde yaşamaya devam edebilir. Sportif faaliyetlerine ve sosyal hayatına devam edebilir.

Boy uzatma hormonu iğnesi zararları var mı? diye soracak olursanız, bu bünyeden bünyeye değişebilir. Ciddi bir yan etki görülme ihtimali 10 binde 1 hatta daha azdır.

Boy Uzatma İğnesi Hangi Hastanelerde Yapılıyor?

Bir Ortopedi uzmanına danışarak detaylı bilgi almalısınız. Eğer onun bulunduğu hastanede bu tedavi uygulanmıyorsa sizi yetkili hastanelere yönlendirecektir.

Ancak belirtmekte fayda var ki çoğu hastanenin ortopedi bölümünde hormon iğnesi ile boy uzatma işlemi için yardımcı olunuyor.

Doktor kontrolleri genelde 3 ayda bir oluyor fakat bu doktordan doktora elbette değişebiliyor. Kimisi 6 ayda bir kontrol yapabiliyor.

Boy Uzatma İğnesi Fiyatı Ne Kadar?

Boy uzatma iğnesi fiyatı maalesef biraz yüksek. Ameliyata göre çok daha pratik, basit bir çözüm olduğundan ve hormonal bir ilaç olduğundan dolayı biraz değerli.

Doktorunuzla görüştüğünüz takdirde çok daha net bir bilgi alırsınız fakat biz fikir sahibi olmanız açısından ortalama fiyatlarından bahsedelim.

 #  İğneye ait sıvı, tüpler olarak satılıyor ve tüp fiyatları ortalama 200 dolar civarı.

İğnenin avantajı ameliyata göre bıçak altına yatmadan bir tedavi olduğundan tercih edilmesi konusunda en büyük etken oluyor.

 #  Ameliyat fiyatları 30 bin TL’den başlayıp 100 bin TL hatta daha fazlasına bile çıktığı oluyor. Durum böyle olunca boy uzatma iğnesi fiyatlarının bu seviyelerde olması oldukça makul görünüyor.

Boy Uzatma İğnesi Kullananların Yorumları

Büyüme hormonu iğnesi kullananların yorumlarının %95’i olumlu yönde.

Genel ortalama 2 hafta içerisinde yarım santim uzama olduğunu söylüyor. Yılda minimum 5 cm kadar uzama neredeyse garanti diyebiliriz.

Bazı çocuklarda yan etki olarak iştah kaybı yaşandığı belirtiliyor.

İlerleyen yaşlarda düzenli kullanım dahilinde 1.80’e kadar uzamış çok kişi var.

Yetişkinlerde hormon tedavisi ile boy uzatma oldukça yaygın olduğunu da hatırlatalım.

 Dipnot:  Bu yazıyı hazırlarken internette çeşitli forumlardaki kullanıcı yorumlarını iyice inceledik. Tedavinin geneli itibariyle sık problem yaşandığını ve yan etkilerinin abartı olduğunu söyleyemeyiz. Yani korkulacak, endişe edilecek bir şey yok!

Ancak..

Doktorunuz zaten size birçok tahlil yapacak ve başka rahatsızlığınızın olup olmadığını teyit edecektir ama ufakken yaşadığınız bir kaza, bir travma söz konusuysa, bunu ekstra olarak doktorunuza belirtmeyi unutmayın.

 Bizim sizlere önerimiz: 

Ameliyattan ve iğne tedavisinden önce, Boy Uzatma Yöntemleri adlı yazımızda bahsettiğimiz tavsiyeleri uygulamanız. Boy uzatan yiyecekler, egzersizler, vitaminler, kürler ve daha birçok detaydan bahsettiğimiz için sonuç alamamanız neredeyse imkansız.

En azından bu şekilde fazla para harcamak zorunda kalmayıp, doktora gitmeden sorununuzu çözebilir ve kendinize bir şans tanıyabilirsiniz.

  1. Fatoş Şubat 15, 2021
  2. Mehmet Göksu Mart 2, 2021
  3. Ramazan Mart 15, 2021
   • admin Mart 19, 2021
  4. Mustafa Şener Mart 16, 2021
   • admin Mart 19, 2021
  5. Mavişş Mart 16, 2021
   • admin Mart 19, 2021
  6. Mehmet Mart 22, 2021
  7. Muhammed Mart 23, 2021
  8. berkay Mart 31, 2021
  9. Sunshine Nisan 4, 2021
  10. Hüssaen Nisan 4, 2021
  11. 05414820656 Nisan 12, 2021
  12. Kısa Nisan 25, 2021
  13. İlknur Nisan 26, 2021
  14. CEREN Mayıs 3, 2021
  15. Erhan Mayıs 5, 2021

  Leave Comments